Sıkça Sorulan Sorular

Hakkımızda

Siz önceliği DETOKS olan bir marka mısınız?
Diğer markalardan, ürünlerden farkınız ne?
Denetleniyor musunuz?
Siz önceliği DETOKS olan bir marka mısınız?

Biz Türkiye’ nin ilk ve en yaygın SAĞLIKLI VE DOĞAL BESLENME markasıyız. En büyük önceliğimiz, doğadaki doğal ve sağlıklı besinleri faydalı, lezzetli karışımlar haline getirerek sizlere işte, evde, okulda, her yerde ilk üretildiği tazelikte ulaştırmaktır.

DETOKS ile Juice sözcükleri yan yana gelince “kolay kilo verme yöntemi” gibi algılanması ise en çok bizi rahatsız etmektedir. Detoks kısa yoldan kilo verme yöntemi değildir. Detoks kimilerine göre bir arınma ve temizlenme şekli olarak sürekli uygulanan vücut için faydalı bir yöntemken, kimilerine göre ise vücudun asla gereksinim duymadığı, bünyemizin kendi toksinlerini kendisinin atma yetisine sahip olmasından kaynaklı vücuda gereksiz ve sakıncalı bir yöntemdir.

Biz doğanın sunduğu tüm yararlı besinleri şişeleyip tüketicilerimize sunuyoruz, bunun hangi yöntem ve amaçla ne zaman ve nasıl kullanılacağı? konusunda kararı tüketicilerimize bırakıyoruz.

Diğer markalardan, ürünlerden farkınız ne?

Birçok markaya ait ve tanıtımları “taze sıkılmış meyve suları”, “%100 doğal”, “gerçek meyve nektarı” sloganları ile yapılan meyve suları, çoğu zaman meyve konsantrelerinden üretiliyor ve katkı maddesi içerebiliyorlar. Bu ürünleri üretirken gerçek meyveler kullanılmış olsa dahi, ömürlerini uzatmak amacı ile ısıl işlem uygulanarak pastörize edilmiş olabiliyorlar. Isıl işlem sırasında enzimler, vitaminler ve mineraller değerlerinden kaybediyorlar..

Juice Planet ürünleri ise, Cold Press denen, özel bir yöntemle taze sıkılır, hızla dondurulur ve +4 derecede 5 gün olan doğal raf ömrünü uzatacak hiçbir katkı maddesi kullanılmaz. Tamamen doğal, katkısız ve tazedir.

Denetleniyor musunuz?

Kendi bünyemizdeki gıda mühendisi kontrolünün dışında bağımsız bir laboratuvardan denetleme alıyoruz. Ayrıca çalıştığımız kimi kurumsal firmalara ürün tedarik edebilmek için onların denetlemesinden geçmek zorunluluğu nedeniyle sürekli kontrol ediliyoruz. Hepsi bir yana biz tüm ürünlerimizi kendimiz içiyormuş gibi düşünerek özenle ve insan sağlığına önem vererek üretiyoruz.

Üretim

Nasıl üretiyorsunuz?
Cold Press nedir?
Ürünlerinize lezzet vermesi için şeker ekliyor musunuz?
Nasıl üretiyorsunuz?

Meyve ve sebzelerimizi, iyi tarım belgeli kurumsal tedarikçilerden, doğrudan bildiğimiz üreticilerden ve İzmir Toptan Hal’inden, özenle seçerek alıyoruz. İlk aşamada insan sağlığına zararı olmayan, ancak meyve sebzelerdeki kiri ve kimyasalları arındıran bir sıvı havuzunda, her meyve ve sebze grubuna farklı oran ve sürede uygulamak koşulu ile, yıkama işlemi uyguluyoruz. En az 2 kez olmak şartıyla durulama bölümünde temiz sudan geçirip arındırıyoruz.

Ürünlerimizi soğuk ortamda cold press sistemde ısıl işleme maruz bırakmadan sadece basınç uygulayarak, bütün olarak sıkıyor, ardından hiç el değmeden soğuk dinlendirme küvetine aktarıyoruz ve oradan da sağlığa zararı olmayan donuğa uygun ambalajlarda dolumunu gerçekleştiriyoruz. Sıkım anından doluma kadar +4 derece ortam sıcaklığında çok hızlı bir şekilde ürettiğimiz ürünleri, -40 derecede çalışan soğutma ünitesinde, hızlı şoklama yöntemi ile dondurup etiketleyip sevkiyata hazır hale getiriyoruz. Tüm bu süreçte soğuk zinciri hiç bozmamaya ve maksimum seviyede hijyen yönetimine çok dikkat ediyoruz. Siparişinizin ardından soğuk zincir taşıma yapan araçlarla veya dayanıklı ambalajlarda kargo ile soğuk olarak sizlere ulaştırılıyor.

Cold Press nedir?

Cold Press yönteminde meyve ve sebzeleri bıçaksız olarak, çiğneyerek ve ezerek suları çıkartılır. Düşük hızda, herhangi bir ısı veya oksidasyon olmadan, yiyeceğin vitamin ve mineral değerlerinin maksimum korunması sağlanır.

Bu sistem meyve ve sebzelerin hücresel yapılarını aynen korur, enzimlerin ve besinlerin doğal formlarına yakın bir şekilde kalmasını sağlar. Besin kaybı minimuma indirilir, meyve ve sebzelerin doğal tatları korunur. Bu şekilde elde edilen sular liflidir ve sindirim sistemi için faydalıdır.

Ürünlerinize lezzet vermesi için şeker ekliyor musunuz?

Meyve ve sebze karışımlarımızın hiçbirisinde  doğal şekerleri hariç, işlenmiş şeker bulunmamaktadır. Bu nedenle, hekim önerilerini de dikkate almaları tavsiyesi ile diyabet hastalarının kullanımında bir sakınca yoktur. Sadece limonata ve karadut suyunda tat vermek amacıyla işlenmiş şeker kullanılmıştır.

Konuyla ilgili Blog yazılarımıza ayrıca göz atmanızı öneririz.

Teslimat

Kaç günde teslim ediliyor?
Kaç günde teslim ediliyor?

Ürünlerimizin soğuk zincir kargo ile gönderilmesi ve bu sevkiyat yönteminin, sair gönderi seçeneklerinden daha farklı şartlar gerektirmesi nedeniyle, siparişinizin ardından 2-3 gün içerisinde, soğuk veya donuk olarak teslim edilmektedir.

Tüketim

Nasıl muhafaza etmeliyim?
Aynı ürünü her aldığımda aynı tadı, görüntüyü bulamayabiliyorum, neden?
Ürünler kaç günde tüketilmeli?
Besin hassasiyetleri ve alerjiler ile ilgili uyarılarınız nedir?
Ürünlerinizi ne için kullanmalıyız? İllaki bir amacı olmalı mı?
Çocuklar için olan ürünlerinizi hangi öğünde içirmeliyiz?
Nasıl muhafaza etmeliyim?

Ürünlerimiz, çözüldükten sonra, buzdolabında +4 derecede 5 gün süreyle saklanabilir. Kapağı açılan şişenin ise aynı gün içerisinde tüketilmesini öneriyoruz. Donmuş halde ise, dondurucuda 1 yıl süreyle muhafazası mümkündür.

Aynı ürünü her aldığımda aynı tadı, görüntüyü bulamayabiliyorum, neden?

Nasıl ki doğada hiçbir şey standart değilse; mevsime, hava şartlarına, toprağa, hasat şekline göre meyve ve sebzelerin tatlarında farklar olabiliyorsa, tamamen doğal olan ürünlerimizde de aynı nedenle lezzet farkları olabiliyor.

Ek olarak, ürünlerde köpükten gelen çok az seviye farkı, sıvı ayrışması ya da çökme olabilir; içmeden önce çalkalamanızı öneririz.

Ürünler kaç günde tüketilmeli?

Ürünlerimiz şoklandığı için “donuk olarak” çok uzun süre dayanabilir, buzdolabınızın derin dondurucu bölmesinde 1 yıla kadar tutabilirsiniz. Evlerde yaz zamanı örneğin; taze fasulyeyi, bezelyeyi dondurucuya atıp kışın çıkartıp kullandığımız gibi düşünebilirsiniz. Taze meyve-sebze sularımızı da tüketmek istediğinizde derin dondurucudan çıkartıp, dolabınızın normal soğutucu bölmesinde içilebilir kıvama geldiğinde +4 derecede 5 gün içinde tüketmenizi öneririz. Kapağını açtıktan sonra ise aynı gün içerisinde tüketmeniz gerekir.

Besin hassasiyetleri ve alerjiler ile ilgili uyarılarınız nedir?

Belirli meyve ve sebzelere alerjisi olan tüketicilerimizin ürün içeriklerine dikkat etmesi yeterlidir. Ürünlerimizde üzerlerinde yazan meyve ve sebzeler harici hiçbir katkı maddesi kullanılmaz.

Laktoz intoleransı bulunan tüketicilerimiz, meyve sebze sularımızı, detoks setlerimizi rahatlıkla kullanabilir. Ancak bazı smoothie ve milkshakelerde süt kullanılması nedeniyle, satın almadan önce ürün içeriğine dikkat etmenizi öneririz.

Ürünlerinizi ne için kullanmalıyız? İllaki bir amacı olmalı mı?

Juice Planet bir sağlıklı beslenme markasıdır. Bu çerçevede sağlıklı ürünler üretir. Ürünlerimizi, amacı ne olursa olsun beslenmesine önem veren ve dikkat eden, doğal ve çiğ beslenmenin vücudumuza olan faydasını bilen, kendisine ve ailesine bu anlamda yatırım yapan herkese öneriyoruz. Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermeyen soğuk-sıkım yöntemiyle ürettiğimiz meyve-sebze sularımızı gönlünüzce içebilirsiniz.

Çocuklar için olan ürünlerinizi hangi öğünde içirmeliyiz?

Çocuklarımız için önerdiğimiz ürünler tatları itibariyle onlar tarafından sevilerek içilecek sağlıklı içeceklerdir. Koruyucu madde, şeker ve tatlandırıcı içeren her türlü içeceğin yerine, her öğün güvenle içirin. Beslenme çantasına 1 şişe koyarak okulda da sağlıklı bir içecek içmesini sağlayabilirsiniz.

Hatta sebze yeme alışkanlığı olmayan çocuklarımıza sebze ağırlıklı ürünlerimizden içirerek, sebzelerden alacağı besinlerin büyük kısmını sağlamış olabilirsiniz.

ÜRÜNLERİMİZİ GÖRÜN

Menü