Sıkça Sorulan Sorular

Hakkımızda

Biz Türkiye’nin ilk ve en yaygın sağlıklı ve doğal beslenme markasıyız. En büyük önceliğimiz, doğadaki sağlıklı ve doğal besinleri faydalı, lezzetli ve doğada olduğu gibi şişelediğimiz karışımlar haline getirerek sizlere ilk üretildiği tazelikte ulaştırmaktır.

Detoks ile juice kelimelerinin yan yana geldiği noktada detoks içecekleri, “kolay kilo verme yöntemi” olarak algılanmamalıdır. Detoks kısa yoldan kilo verme yöntemi değildir. Detoks kimilerine göre bir arınma ve temizlenme şekli olarak sürekli uygulanabilen vücut için faydalı bir yöntemken, kimilerine göre ise vücudun asla gereksinim duymadığı, bünyemizin kendi toksinlerini kendisinin atma yetisine sahip olmasından kaynaklı vücuda gereksiz ve sakıncalı bir yöntemdir.

Bizim amacımız doğanın sunduğu tüm yararlı besinleri doğada oldukları haliyle şişeleyip tüketicilerimize sunmaktır. Ürünlerimizi hangi amaçla ve zamanda tüketeceğiniz konusundaki kararları siz tüketicilerimize bırakıyoruz.

Birçok markaya ait ve vaadleri “taze sıkılmış meyve suları”, “%100 doğal” ve “gerçek meyve nektarı” şeklinde olabilen meyve suları, çoğu zaman meyve konsantrelerinden üretiliyor ve katkı maddesi içerebiliyor. Bu ürünler üretilirken gerçek meyveler kullanılmış olsa dahi, raf ömürlerini uzatmak amacıyla ısıl işlem uygulanarak pastörize edilmiş olabiliyor. Isıl işlem sırasında enzimler, vitaminler ve mineraller ne yazık ki değerlerinden kaybediyor.

 

Juice Planet olarak biz ise, %100 doğal meyve ve sebzelerimizi cold press olarak adlandırılan özel bir yöntemle taze iken sıkıyor, hızla donduruyoruz. Ürünlerimizin +4 derecede 9 gün olan doğal raf ömrünü uzatacak hiçbir katkı maddesi kullanmıyoruz. Tamamen doğal, katkısız ve taze ürünlerimizi buzluğunuzda 1 yılı geçmeyecek bir süreye kadar da muhafaza edebilirsiniz, dilediğiniz zaman buzunu çözdürerek tüketebilirsiniz.

Şirketimiz bünyesindeki gıda mühendisimiz tüm üretim, depolama ve dağıtım sürecini kontrol ediyor, kayıt altına alıyor.

Bunun dışında Iso22000 ve Fssc22000 kapsamında bağımsız bir kurum tarafından dönemsel denetleme alıyoruz.

Ayrıca çalıştığımız birçok kurumsal firma, kendi ürün tedarik süreci yönetimi içinde denetleme prosedürü uyguladığından dolayı, bu süreçtede şirketimize denetleme-kontrol uygulaması yapılmaktadır.

Üretim

Meyve ve sebzelerimizi, iyi tarım belgeli kurumsal tedarikçilerden, doğrudan bildiğimiz üretici ve tedarikçilerden seçerek, özenle satın alıyoruz. İlk aşamada, insan sağlığına zararı olmayan ancak meyve sebzelerdeki kiri ve kimyasalları arındıran bir temizleyiciyi sıvı havuzunda, her meyve ve sebze grubuna farklı oran ve sürede uygulamak koşulu ile, uyguluyoruz. Meyve ve sebzelerimizi durulama bölümünde en az 2 kez olmak şartıyla temiz sudan geçirip arındırıyoruz. Ve soğuk ortamda cold press yöntemiyle yani ısıl işleme maruz bırakmadan sadece basınç uygulayarak, sapıyla çekirdeğiyle bütün olarak sıkıyor, ardından el değmeden soğuk dinlendirme tankına aktarıyoruz. Oradan da sağlığa zararı olmayan, donuğa uygun, ambalajlara dolumunu gerçekleştiriyoruz. Sıkım sürecinden dolum sürecine kadar +4 derece ortam sıcaklığında çok hızlı bir şekilde ürettiğimiz karışımları, -40 derecede çalışan soğutma ünitesinde hızlı şoklama yöntemi ile dondurup, etiketleyip, sevkiyata hazır hale getiriyoruz. Tüm bu süreçte soğuk zinciri bozmamaya ve maksimum seviyede hijyen yönetimine öncelik veriyoruz. Verilen her bir siparişte ürünlerimizi, soğuk zincir taşıma yapan araçlarla veya dayanıklı ambalajlarda kargo ile soğuk olarak sizlere ulaştırıyoruz. Bütün bu aşamalar FSSC22000 kalite yönetimi kapsamında içerden ve dışardan denetleniyor, kayıt altına alınıyor.

Cold press yönteminde meyve ve sebzeler bıçak kullanmadan, çiğnenerek ve ezilerek sıkılır. Düşük hızda, herhangi bir ısı veya oksidasyon olmadan, yiyeceğin vitamin ve mineral değerleri maksimum düzeyde korunur.

Bu sistem meyve ve sebzelerin hücresel yapılarını korur, enzimlerin ve besinlerin doğal formlarına yakın bir şekilde kalmasını sağlar. Besin kaybı minimuma indirilir, meyve ve sebzelerin doğal tatları korunur. Bu şekilde elde edilen meyve ve sebze suları liflidir ve sindirim sistemi için faydalıdır.

Meyve ve sebze karışımlarımızın hiçbirinde işlenmiş şeker bulunmamaktadır. Yalnızca meyve ve sebzelerin kendi doğal şekerini içerir. Bu nedenle, hekim önerilerini de dikkate almaları tavsiyesi ile, diyabet hastalarının tüketmesinde bir sakınca yoktur.

**Sadece limonata ve karadut suyunda tat vermek amacıyla sofra şekeri kullanılmış olup bu da etikette ve açıklamada belirtilmiştir.

Konuyla ilgili Blog yazılarımıza ayrıca göz atmanızı öneririz.

Teslimat

Ürünlerimizin soğuk zincir kargo ile gönderilmesi ve bu sevkiyat yönteminin diğer gönderi seçeneklerinden daha farklı şartlar gerektirmesi nedeniyle siparişleriniz 2-3 gün içerisinde, soğuk veya donuk olarak teslim edilmektedir.

Tüketim

Ürünlerimiz donuktan +4 derecede çözüldükten sonra, buzdolabında yine +4 derecede 9 gün süreyle saklanabilir. Kapağı açılan şişenin aynı gün içerisinde tüketilmesi gerekir. Ürünlerimiz donmuş olarak dondurucuda 1 yıl süreyle muhafaza edilebilir.

Doğada hiçbir şeyin standart olmadığı, mevsime, hava şartlarına, toprağa, hasat şekline göre meyve ve sebzelerin tatlarında farklılıklar olabildiği gibi, tamamen doğal olan ürünlerimizde de aynı nedenle lezzet ve renk farkları olabiliyor.

Ürünlerimizde köpükten gelen çok az seviye farkı, sıvı ayrışması ya da çökme olabilir, içmeden önce çalkalamanızı öneririz.

Detoks setlerimizi günde 1 set tüketecek şekilde yani 6 şişe ürünü 1 tam günde tüketecek şekilde planlayabilirsiniz. Örneğin; 1 şişe sabah, 1 şişe öğleden önce, 1 şişe öğlen, 1 şişe akşam üstü ara öğünde, 1 şişe akşam ve 1 şişe de yatmadan 3 saat önce şeklinde planlayabilirsiniz.

Diğer setlerimizi kendi yaşam temponuza ve ihtiyacınıza göre istediğiniz şekilde planlayabilirsiniz. Örneğin; slim setimizi ister aynı gün öğün yerine ya da farklı günlerde ara öğün şeklinde planlayabilirsiniz.

Belirli meyve ve sebzelere alerjisi olan tüketicilerimizin ürün içeriklerine dikkat etmesi yeterlidir. Ayrıca alerjik ürünler yasal gereklilik olan ifade biçimleri ile etikette belirtilmiştir. Ürünlerimizde üzerlerinde yazan meyve ve sebzeler dışında hiçbir katkı maddesi bulunmaz.

Çocuklar için hazırladığımız setteki ürünler tatları itibarıyla onlar tarafından sevilerek içilecek sağlıklı içeceklerdir. Koruyucu madde, şeker ve tatlandırıcı içeren her türlü içeceğin yerine, %100 doğal ve sağlıklı içeceklerimizi çocuklarınıza her öğün güvenle içirebilirsiniz. Beslenme çantasına 1 şişe koyarak okulda da sağlıklı bir içecek içmesini sağlayabilirsiniz.

Sebze yeme alışkanlığı olmayan çocuklarınıza sebze ağırlıklı ürünlerimizi sevecekleri lezzetlere dönüştürdüğümüzden dolayı, sebzelerden alacakları besinlerin büyük bir kısmını bu yolla almalarını sağlayabilirsiniz.

Çocuk ürünlerinin ambalajı da çocuklara özel hazırlanmıştır. Şişeler okul kantin yönetmeliğinde yer alan gramaj ve özelliklerdedir.