SATIŞ-TESLİM VE İADE KOŞULLARI SÖZLEŞMESİ

Sipariş ve Ödeme:

1. Sipariş vermek ve ürün satınalabilmek için telefonla veya juiceplanet.com web sitesi aracılığı ile sistemimize kayıt olmanız gerekir. Alınan kişisel bilgileriniz yalnızca hizmete yönelik alınmakta ve saklanmakta, üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır. Bu detaylar ayrıca gizlilik ve kullanıcı sözleşmelerinde belirtilmiştir.

2. Sipariş verdiğinizde teyit için e-posta alacaksınız. Bu e-posta geldiğinde siparişi, teslimat tarihi ve adresini, farklıysa fatura adresini kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Eğer teyit e-postası almazsanız, JUICE PLANET’i arayıp siparişi teyit etmek yine sizin sorumluluğunuzdadır.

3. Fiyatlarımız önceden bildirmeksizin değişebilir. Ödeme yaptığınız ürünü aldığınız fiyattan teslim etmek bizim sorumluluğumuzdadır.

4. Ödemelerinizi web sitemiz üzerinden olmak koşulu ile kredi kartı, paypal veya havale ile gerçekleştirebilirsiniz.

5. Teslimat ve fatura adresleriniz farklı ise sipariş sırasında sistemde bildiriniz. Paketleriniz size fatura ile teslim edilir. İrsaliyeli fatura imzalanmadan teslimat gerçekleşmez.

Teslimat:

1. Paketlerinizi alırken irsaliyeli faturaları imzalamanız ve teslimat saatini yazmanız ile birlikte, paketinizi tam olarak teslim aldığınızı ve siparişinizin eksiksiz olduğunu kabul etmiş sayılırsınız. Eksik veya yanlış şişe olduğunu fark etmeniz durumunda, size paketinizi teslim eden elemana tutanak tutturmanız gerekmektedir. Aynı şekilde, teslimat anında şişelerden ya da paketli ürünlerden birinde sızma veya delik olması, kapak kilidinin kırık olması gibi bir durumda konu ile ilgili tutanak tutulması ve mümkünse resim çekilmesi gerekmektedir. Sorunun JUICE PLANET’ den kaynaklandığı durumlarda sizin tercihleriniz doğrultusunda, imkan dahilinde ise aynı gün içerisinde veya ertesi gün eksik veya hatalı içecekler teslimat bölgemiz içerisindeki istediğiniz adrese teslim edilir.

2. Bildirdiğiniz adrese, seçmiş olduğunuz saat diliminde paketinizi getiren teslimat elemanı 5 dakika süresince size veya paketinizin teslim edilmesini bildirdiğiniz kişiye ulaşamaz ise paketleriniz JUICE PLANET ‘e geri getirilir. Geri gelen paketler ertesi gün 18:00’a kadar JUICE PLANET merkezinde hijyenik ve soğuk koşullarda muhafaza edilir. Bu süre içerisinde paketlerinizi kendi imkanlarınız ile JUICE PLANET’den teslim alabilirsiniz. Teslim alınmayan paketler saat 18:00 itibarıyla JUICE PLANET sorumluluğunda değildir. Bununla ilgili tutanak tutulur.

3. Teslimatı kargo firması değilde Juice Planet teslimat kendi personeli ile yapıyorsa, trafik, araç bozulması, kaza gibi personellerin ellerinde olmayan sebeplerden ötürü paketinizi teslim etmekte gecikmesi durumda paketlerinizi normal teslimat saatinden en fazla 2 saat gecikmeli olarak o günkü teslimat bölgelerimiz dahilinde istediğiniz adrese yönlendiririz. Eğer bu süre 2 saati geçerse, 1 günlük programınızı veya satın aldığınız adette ürününüzü 1 yıl içerisinde istediğiniz bir zaman ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Size teslim edilecek paketin geç kaldığını teslimat saat diliminin bitmesinin ardından, 30 dakika içerisinde haber vermediğiniz takdirde, ya da geç gelen paket için geçikme teslim tutanağı tutmadığınız durumlarda JUICE PLANET olabilecek gecikme/aksaklıklardan ve uğrayacağınız zararlardan sorumlu değildir.

Ürünler:

1. JUICE PLANET kendi takdiri ile içeceklerin kalori değerlerini (+/-) değiştirerek her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir. İçeriklerde herhangi bir değişiklik yapıldığı takdirde, bu değişiklik web sitesinde veya teslimat paketinin içinde belirtilecektir.

2. Eğer herhangi bir hastalık, rahatsızlık, alerjiniz ya da bu konuda bir endişeniz var ise, JUICE PLANET içecekleri bu tip özel durumlar göz önünde bulundurulmadan hazırlandığından, sipariş vermeden önce doktorunuza danışmak sizin sorumluluğunuzdur. JUICE PLANET ürünleri hiçbir koşulda, farklı kaynaklarda marka adı kullanılarak açıklama yapılsa dahi, tedavi amaçlı, ilaç yerine geçen ürün olarak değerlendirilemez, bu amaçla herhangi bir hastalığın tedavisinde kullanılamaz. Alerjilerinizi ya da rahatsızlığınızı sipariş sırasında JUICE PLANET’e bildirmek yine sizin sorumluluğunuzdadır. Böyle bir durumda alerjiniz olan içeceği JUICE PLANET uygun gördüğü başka bir içecekle değiştirecektir ya da iptal edecektir.

3. JUICE PLANET hastalık tedavisi amacıyla, rahatsızlık engelleyici veya tedavi edici, özel beslenmeye yönelik hiç bir çalışma yapmamaktadır.

4. Hamilelerin, 18 yaş altındaki çocukların, çok ilerlemiş yaşlıların, alerji ya da herhangi bir hastalığı olanların, diyabet hastalarının, kan sulandırıcı kullananların, ilaç kullananların JUICE PLANET den alınan ürünleri detoks, temizlenme ve benzeri programları kullanımları uygun değildir, yinede sipariş verilmesi durumda sorumluluk siparişi verene aittir.

5. JUICE PLANET, ürünlerinin kullanımı sonucu karşılaşılabilecek herhangi bir sağlık problemi veya beklenilen hedefe ulaşamamanın sorumluluğuna sahip değildir.

6. JUICE PLANET ürünlerinden birinin içerisinde kişinin aşırı hassasiyeti olduğu bir ürün kullanılıyor olabilir, bu nedenle ürün içeriklerinin dikkatlice okunup incelenmesi gerekmektedir. Bu gibi bir durumda oluşacak rahatsızlıktan JUICE PLANET sorumlu değildir.

7. juiceplanet.com ve mobil uygulamaları ya da sosyal medya hesaplarındaki bilgilerin hepsi bilgilendirme amaçlıdır. Ne bu bilgiler ne de JUICE PLANET ürünleri tedavi etme, sorun çözme, hastalık önleme, tedavi etme veya kilo verdirme amacı taşımamaktadır.

Ürün Kullanım:

1. Ürünlerimiz sağlık açısından hijyenik ve özel koşullarda hazırlanıp, bakteri oluşumunu minimuma indirmek amacı ile soğutularak paketlenir ve teslimat anına kadar soğuk zincirle gelir. Ürünler teslim alındığı andan içme anına kadar buzdolabı soğukluğunda ve kapakları kapalı olarak muhafaza edilmelidir. Soğuk zincir ile size teslim edilen JUICE PLANET ürünlerinin teslimattan sonra soğukluğunu korumak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

2. JUICE PLANET ürünleri, kapakları açıldıktan sonra (0-4 derece arasında saklamak koşulu ile) aynı gün içinde tüketilmelidir. Açıldıktan sonra buzdolabına bile konsa ürünler çabuk bozulacağından hiçbir şekilde bu süreden fazla bekletilmemelidir.

3. JUICE PLANET’ den çıkan hiçbir üründe koruyucu katkı maddeleri kullanılmadığından tüm ürünler teslimattan sonra (0-4 derecede buzdolabında saklamak koşulu ile ) 3-5 gün arasında tüketilmelidir.

4. JUICE PLANET’ ürünleri başka hiçbir madde ile karıştırılmamalı ve olduğu gibi soğuk olarak tüketilmelidir. Ürünlerin içine başka bir şey katılması sonucu olacak bozulmalardan, içeriğindeki aynı üründen dahi eklense, JUICE PLANET sorumlu değildir.

5. Yukarıda belirtilen şartlarda muhafaza edilmeyen ürünler bozulma veya patlama riski taşımakta ve JUICE PLANET bunların sorumluluğunu almamaktadır.

İptal Etme:

1. Satın alınan içecek veya programların iptali durumunda geri ödeme yapılmaz. Ama teslimat tarihinden en az 3 iş günü öncesinden iptal durumu bildirildiği takdirde başka birine devredilebilir veya kullanımı daha sonraki bir tarihe ertelenebilir. Buna verilen puanlar da dahildir.

2. Satın alınan içecek veya programlar ödeme işlemi tamamlandıktan sonra 1 yıl içerisinde kullanılabilir.

3. Her türlü erteleme isteğinin en az 3 iş günü öncesinden saat 16:59’a kadar “siparis@juiceplanet.com.tr” adresine yazılı olarak bildirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde erteleme/düzenleme gerçekleştirilemez.

4. Siparişlerinizle ilgili taleplerinizi bize e-posta yolu ile iletmeniz durumunda, 1 saat içerisinde bizden yazılı geri dönüş almazsanız, teknik aksaklıklar dolayısıyla e-postanızın elimize ulaşmamış olma ihtimali var demektir. Bu tip durumlarda telefonla bize ulaşarak talebinizi iletmeniz gerekir. Güncel telefonlar web sitesinde mevcuttur. Teknik sebepler ile elimize ulaşmayan taleplerinizin yerine getirilmemesinden JUICE PLANET sorumlu değildir.

5. JUICE PLANET yapılan tüm düzenlemeleri e-posta yolu ile size iletmektedir. Konfirmasyon bilgisi alınmamış işlemler sizin sorumluluğunuzdadır. Sistemde yapılan düzenlemelerin e-posta yolu ile size gelmesinin ardından bu e-postayı kontrol etmek ve hata varsa düzeltilmesini talep etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

Yasal Uyarı!
Lütfen bu şart ve koşulları dikkatlice okuyunuz.
JUICE PLANET’ den verdiğiniz sipariş ile birlikte tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırsınız.
Bu şart ve koşullar 01.04.2019 tarihinde güncellenmiştir.

JUICE PLANET / İZMİR

Menü