Biz Kimiz?

juice planet kurumsal

Bizler, Ramazan Demir ve Aliye Demir, 2008’de İstanbul’daki kariyerlerimizi bırakıp oğlumuz Ege’yi “Ege”de büyütmeye karar verdiğimizde eşyaları toplayıp İzmir’e doğru yola çıkmıştık bile..

Artık yeni hayatımız ve yeni bir işimiz olmalıydı. Biz doğa ile iç içe olmalıydık, doğanın şifa gücünü yaratıcılıkla birleştirip fayda sağlayacak ürünlere dönüştürebilir ve bu ürünleri ihtiyacı olan herkesle buluşturabilirdik. Bu arzumuz İzmir’ e dönüşümüzün en lezzetli, en sağlıklı ve en doğal meyvesi olan Juice Planet fikrini ortaya çıkarmamıza vesile oldu…

Tabii ki her girişimci gibi zorlandık, bazı şeyler planladığımız gibi gitmedi, hatta hiçbir şey planladığımız gibi gitmedi. Bordrolu hayat ile kendi işini kurup yönetmenin tüm zorluk evrelerini üzerimizde test ettik. Bir sektör yaratmak, kimsenin daha önce denemediği bir alanda, hele ki bugünkü kadar farkındalığın olmadığı beslenme ve yaşam biçimini markalaştırma serüvenimiz, tam da Will Smith’in The Pursuit of Happyness’ i gibiydi. ?

Sayısız deneme, araştırma, kaynak yaratma, yeni durumlara karşı yeni stratejiler geliştirme, öğrenme ve uygulamayla dolu yoğun ve zor bir sürecin ardından Juice Planet 9 m2 bir kioskta başladığı serüvenine hep gelişerek ve çevresini geliştirerek devam etti ve ediyor.

Bu tutku ve azim ile bugün yurt içinde ve yurt dışında 50’ye yakın şube deneyimiyle yüzlerce kişiye istihdam ve milyonlarca misafire sağlıklı ürünlerle buluşma imkanı vermeye devam ediyoruz. 2016 yılında faaliyete soktuğumuz Türkiye’nin en yüksek kapasiteli ve en modern “taze meyve-sebze soğuk sıkım ve şoklama tesisi” sayesinde birçok ulusal zincirin ve çok sayıda kafe/otel markasının tedarikçiliğini yapıyoruz.

Yurtdışına franchising verme başarısını göstermiş kendi alanındaki ilk ve en büyük Türk Juice Bar markasıyız. Taze sıkılmış 40’ dan fazla meyve sebze suyu çeşidini şişeleyip hiçbir ısıl işlem ve katkıya maruz bırakmadan dünyanın her yerine servis edebilen dünyadaki tek markayız.

İlk gün o küçük kioskun önünde ne hissediyorsak bugün bu büyük zincirin her halkasında hala aynı heyecanı, tutkuyu yaşıyor, öğrendiklerimizi paylaşmaya ve çevremizi değiştirmeye devam ediyoruz.

Menü