Hikayemiz

Doğada neyse şişede o…

Juice Planet, doğanın şifa gücünü yaratıcılıkla birleştirip tüketiciye
fayda sağlayacak ürünlere dönüştürme fikri ve motivasyonuyla 2009’da kuruldu.

Hikayemiz

Kuruluşumuzdan bu yana tek arzumuz doğada olanı olduğu gibi şişeleyerek son kullanıcıya ulaştırmaktır. Bu nedenle Juice Planet olarak biz, meyve ve sebzelerimizi yerel tarım yapan köylülerden ve onaylı tarımcılardan tedarik ediyoruz.

Meyve ve sebzeleri 2 aşamalı yıkama havuzunda güzelce temizliyor ve sıkım işlemi için en iyilerini seçiyoruz. Cold-press (soğuk sıkım) yöntemiyle ısıl işlem yaratmadan meyve ve sebzeleri sıkıyoruz. Bu sayede besinlerin tüm mineralini ve vitaminini doğada olduğu gibi muhafaza ediyoruz.Meyve ve sebze sularını el değmeden şişeliyoruz ve hızlıca dondurduğumuz ürünlerimizi soğuk zincir kargo yöntemiyle sevk ediyoruz. Ürünlerimiz bu yöntemle 1 yıla kadar buzlukta saklanabiliyor.

Biz doğada neyse şişede o diyoruz. Doğanın bize bahşettiği tüm güzelliklere saygı duyuyor, değer veriyor ve özünü bozmadan sizlere sunuyoruz.

Hikayemizdeki Köşe Taşları

2009
Juice Planet kuruldu.
İlk AVM Juice Kiosk Konsepti denendi.
Türkiye’de ilk buğday çimi yetiştirciliği ve satışı başladı.

2010
Türkiye’de Juice Bar konsepti ilk kez bizimle oluştu ve yaygınlaşmaya başladı.
UFRAD (Franchising Çatı Derneği) üyeliği başladı.
Türkiye ilk kez sıvı detoks ile tanıştı.

2011
Juice Bar konsepti, Juice Planet ile birlikte ilk kez JUICE CAFE konseptine evrildi ve  cadde/sokaklarda daha geniş bir mutfakla yer almaya başladı.

2012
Juice Bar konseptinde ülkemizden, yerli bir marka olarak, yurtdışına ilk kez franchising verildi. (Romanya)
Ulusal marketlerin içinde -başta Migros 5M ve CarrefourSa- içlerinde “taze sıkım noktaları” açılıp yeni bir kanal ve işletilme modeli yaratıldı.

2013
Cold Plate Frozen Yoğurt (yerinde hazırlanan meyveli frozen yoğurt/dondurma konsepti) Türkiye’de ilk kez denendi ve juice konsepti ile harmanlanarak yep yeni bir konsept elde edildi, pek çok AVM de yaygınlaştırıldı.
Kurumsal şirketlerin coffee-break alternatifi olarak “sağlıklı catering” hizmetine başlandı.
Kurumsal şirket çalışanlarına ve okullarda öğrencilere “doğru beslenme” eğitimleri düzenlendi.

2014
Türkiye’de ilk kez  Shop in Shop iş modeli ile iş merkezleri, plazalar ve okullar içerisinde “sağlıklı alternatif ürünler sunan tesis işletmeciliği” modeline başlandı.
Vegan beslenme kapsamında yaygınlaşan bitkisel süt ürünlerinin, özellikle badem sütü-soya sütü, satışı ve kullanımına başlandı.

2015
Merkezi üretim sistemine geçiş için gerekli olan tesisleşme başlatıldı.
Ürün Ar-Ge departmanı kuruldu.

2016
Türkiye genelinde spor salonları içinde, özellikle Mac Fitlerde, “sporcu sağlıklı beslenme noktaları” açıldı.
Türkiye’nin her yerine web üstünden online satışımız başladı.
Türkiye’nin ilk sürdürülebilir sosyal sorumluluk projesi “İyilik Atölyesi” Juice Planet tarafından hayata geçirildi.

2017
Merkezi üretim tesisi kuruldu ve “Cold Press Sıkım” tekniği kullanılarak seri üretime başlandı.
Katkısız ve ısıl işlemsiz üretilen taze ürünler, ilk kez bir marka tarafından yaygın şekilde “şoklu donuk yöntemi” ile saklanmaya ve sevk edilmeye başlandı. Bu sayede Dünya’nın her yerine sağlıklı ürün sevkiyatı yapma imkanı elde edildi.
Türkiye’de meyve-sebze sularının faydalarına göre konumlandırılması-fonksiyonel beslenme– ilk kez Juice Planet tarafından hayata geçirildi.

2018
Kurumsal markaların fason üretimine başlandı.

2019
“Vodafone Akıllı Köy” benzeri projelerle işbirliği kapsamında doğrudan üreticiden tedarik ve güvenilir tarım/üretim kapsamında tedarik modeli hayata geçirildi.
Atık değerlendirme kapsamında “posa geri dönüşüm projesi” hayata geçirildi ve bu sayede posalar doğa ve hayvanlar yararına kullanılmaya başlandı.

2020
Trendyol, Hepsiburada, Yemeksepeti başta olmak üzere sanal pazar mecralarından, pandemi döneminde, tüketicilere alternatif alışveriş imkanı sağlandı.
Uluslararası bir kalite yönetimi olan Food Safety System Certification kapsamında “FSSC22000” almaya hak kazanıldı.

2021
FSSC22000 sertfikası alındı.
ISO9001 ve ISO22000 sertifikaları alındı.