Sosyal Sorumluluk

juice planet sosyal sorumluluk projesi,iyilik atölyesi

Odağında doğa-insan ve fayda olan bir marka olarak, daha iyi bir dünya için hepimizin sorumlulukları olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden yıllardır birçok sosyal sorumluluk projesinin planlayıcısı, kurucusu, yürütücüsü ve/veya destekçisi olduk; olmaya da devam ediyoruz.

Kuruluşumuzdan bugüne Obezite tehlikesine karşı doğal ve sağlıklı beslenmeyi savunuyor, bu konuda toplumsal farkındalık yaratacak birçok çalışmanın içinde yer alıyoruz. İşimizin doğası gereği yaptığımız şeylerin büyük kısmı sosyal sorumluluk anlayışımızın ayak izlerini taşıyor.

juice planet sosyal sorumluluk

İyilik Atölyesi
2017 yılında hayata geçirdiğimiz bu proje ile hem biz “bu zamana kadar yaptığımız en iyi şey” diyebildiğimiz bir projeye sahip olurken, hem de kısa sürede binlerce insanı  içine alarak, bulaşıcı bir iyilik sarmalına dönüşen İYİLİK ATÖLYESİ ile dezavantajlı bireylerin hayatında pozitif değişiklik sağlıyoruz. “Sürdürülebilir Ticari Sosyal Sorumluluk Projesi” olarak İYİLİK ATÖLYESİ kendi kaynağını yaratan farklı yapısıyla Türkiye’ de bir ilk.

İyilik Atölyesi resmi web sitesi : iyilikatolyesi.org
İyilik Atölyesi Instagram hesabı : iyilikatolyesitr

juice planet sosyal sorumluluk

SAĞLIKLI BESLENME BİLİNCİ
Okullarda, şirketlerde, AVM’ lerde insanlarla bir araya gelip sağlıklı beslenme konusunda bilinçlenmelerini sağlamaya yardımcı oluyoruz. Özellikle okullarda diyetisyen ve uzmanlarımızla eğitimler, paneller düzenliyor bu sayede genç kuşakların sağlıklı beslenme bilincini artırarak obezite tehlikesi karşısında önleyici ve sorumlu bir strateji yürütmeye çalışıyoruz.

juice planet sosyal sorumluluk

DOĞAL DÖNÜŞÜM
Çıkan posalarımızı Vodafone Akıllı Köy’e göndererek yem olarak değerlendirir, doğadan geleni yine doğaya kazandırmaya çalışıyoruz. Bazı posalardan atıştırmalık ürünler ya da baz ürünler elde ediyoruz. Ayrıca havaların çok soğuk olduğu dönemlerde posalarımızı İzmir Gaziemir Menderes Kırsal alanında, hayvanların beslenmesi için, açık doğaya bırakıyoruz.

juice planet sosyal sorumluluk

SOKAK HAYVANLARI
Karşıyaka Belediyesi ile ve bağımsız hayvan severler ile işbirliği içinde hayvan dostlarımızın korunması ve sağlığı için çalışmalar yürütüyoruz. Posa dışında, bu amaçla satışı duyurulan ürünlerden elde edilen dönemsel/kampanya gelirlerinin ilgili kişi veya kuruluşlara aktarımı ya da doğrudan mama alımı gibi destekler veriyoruz.

juice planet sosyal sorumluluk

YARDIMLAŞMA İŞBİRLİĞİ
Bağış yerine daha çok sürdürülebilir iyileştirme projelerini benimsiyoruz. Bu amaçla bir çok STK ve Dernekle, platform ile dönemsel yaptığımız projelerde yer almaktan gurur duyuyoruz.  Çocuklarımız, eğitim gereksinimi olan kişi ve bölgeler, çevre ve doğal kaynakların korunması, insan hakları, kadınlarımızın topluma kazandırılması, dezavantajlı bireylerin hayatına pozitif katkı sunulması gibi çeşitli dallarda çalışan her türlü kuruluşla yaptığımız ve yapacağımız tüm çalışmalar ile farkındalığı artırmayı amaçlıyoruz.

Menü